Képzés, fejlődés, új nézőpontok
Képzés. Fejlődés. Új nézőpontok.
Február a születésnapom hónapja, ilyenkor mindig megállok egy pillanatra, hogy végiggondoljam: mennyit fejlődtem az elmúlt évben. Mit tanultam magamról, a vállalkozásomról, az életről.
A születésnapomon egy Facebook-hirdetés sodort elém egy eseményt, ami rögtön megérintett: Weiser István és Szabó Péter dubaji, millió dolláros hétvégéjét. Istvánnal már dolgoztam együtt és számomra egy nagyon hiteles, nagytudású szakember, aki engem mindig is inspirált.
Megszólítva éreztem magam, mert az üzleti gondolkodásom folyamatos csiszolása szinte már az életem része lett.
Így irány Dubai!
Egyedül vágtam neki ennek az útnak. Útitárs nélkül. Ez nekem igazi komfortzóna-tágítás volt, de mélyen éreztem: most nem elterelésre, hanem nyitottságra van szükségem. Új emberekre, új gondolatokra, új nézőpontokra.
Az utazás során egy pillanat különösen megmaradt bennem: amikor a lift 124 emelet magasra repített egyetlen perc alatt. Fentről az egész világ kicsinek tűnt — az ember, a problémái, a határai. Rájöttem: minden nézőpont kérdése. Ami most nagynak tűnik, az messziről egészen más képet mutat. És ha a problémákon felül tudunk emelkedni, akkor nemcsak megoldást találunk, hanem új szemlélelettel is gazdagdunk.
Nincs lehetetlen. Az ott megismert emberek történetei is ezt igazolták. Nyolc évvel ezelőtt elképzelhetetlen lett volna számomra, hogy ilyen helyen lehetek, ráadásul úgy, hogy egy pillanatra sem éreztem magam kívülállónak. Sikertörténetek, elbukások, újrakezdések, és egy közös igazság: az üzletépítés nem elég. Az igazi változás önmagunkban kezdődik.
Egy vállalkozás fejlődésében a legfontosabb szereplő maga a tulajdonos. Ezért fektetek egyre több figyelmet és energiát az önmagam fejlesztésébe. Hiszem, hogy ahogy egyre jobb verziómmá válok, úgy fejlődik a cégem, és úgy mélyülnek az emberi kapcsolataim is.
Nemcsak egyéni terápiás munkát végzek, hanem immár a harmadik hosszútávú üzleti mentorprogramban veszek részt. Látom magamon és a vállalkozásomon a különbséget: mennyivel tudatosabban éljük a mindennapokat, mennyivel erősebb alapokra építkezünk.
Mindennek megvan a maga ideje és helye. Az élet pontosan akkor nyit új ajtókat, amikor készen állunk átlépni rajtuk.
Az én utam egy könyvvel kezdődött: Weiser István: Az árazás 48 törvénye. Ezt a könyvet egy nagyon kedves barátomtól kaptam ajándékba. Akkor tanultam meg igazán, hogy nem szégyen, sőt, szükséges elkérni azt az árat, ami a munkánk értékét tükrözi.
A dubaji élmény után rögtön egy újabb állomás következett: egy lengyelországi gyárlátogatás, ahová az Erkadó cég meghívására utaztunk Csabival, a beltéri nyílászáró specialista kollégámmal. Nemcsak szakmai tudásban gazdagodtunk, hanem új üzleti kapcsolatokkal is.
Külön öröm volt látni, hogy szakmai berkekben is egyre inkább teret nyer az együttműködés kultúrája. 35 magyar vállalkozó — egy iparág, mégsem versenytársak, hanem partnerek.
Hiszem, hogy a piacon mindenkinek megvan a saját helye, és együttműködve sokkal messzebb juthatunk, mint egyedül.
Hazaérve fáradtan, de tele szívvel, új ötletekkel gazdagon léptem be az otthonom ajtaján. Az ilyen utakon szerzett élményeket pedig nemcsak magamnak, hanem a vállalkozásomnak és az életem minden területének építem be.
Mert a fejlődés egy út — és én szeretem ezt az utat járni.
